Haberler

EN GENÇ ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZDEN NEŞE ALTEN ŞARKÖY’DEKİ MEZARI BAŞINDA ANILDI.
EN GENÇ ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZDEN NEŞE ALTEN ŞEHADETİNİN 23. YILINDA ŞARKÖY’DEKİ MEZARI BAŞINDA ANILMIŞTIR.

 

İLKSAN olarak her yıl Öğretmenler Günü vesilesiyle gerçekleştirmeyi planladığımız şehit öğretmenlerimizi anma programlarından ilki Tekirdağ İli Şarköy İlçesinde gerçekleştirilmiştir.

Öğretmenliğinin 25. gününde, 21 yaşında Diyarbakır İli, Bismil İlçesi Çavuşlu Köyü’nde babası ile birlikte 26 Ekim 1993 tarihinde şehit edilen en genç öğretmenimiz Neşe ALTEN, baba ocağının bulunduğu Tekirdağ İli, Şarköy İlçesi’nde mezarı başında Yönetim Kurulu Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Genel Müdürlük Yöneticilerimiz ve Şarköy’de bulunan eğitim mensupları tarafından anılmıştır.

            Anma Programı çerçevesinde 23 Kasım 2016 Çarşamba günü önce Şehit Neşe ALTEN’in annesi Nazife ALTEN, evinde ziyaret edilerek Resim Sanatçısı Muazzez TANIŞ tarafından yapılan “Şehit Öğretmen Neşe ALTEN ve Babası” tablosu, Şarköy Kaymakamı Hamdi ÜNCÜ ve İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ tarafından şehidimizin annesine takdim edilmiştir.

            Şehit Öğretmen Neşe ALTEN’in Şarköy İlçe Mezarlığındaki kabri başında devam eden anma programına Tekirdağ Şarköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mümün BAYIR ile Tekirdağ Şarköy İlçe Müftüsü Sn. Arif YEŞİLOĞLU da iştirak ettiler. Anma programı çerçevesinde, Şehit Öğretmen Neşe ALTEN’in mezarına Türk bayrağı serilip, dualar okunduktan sonra anma programı Şarköy Şehit Neşe ALTEN İlkokulu’nun ziyareti ile sona ermiştir.